Sklep Goldsaver wystartował w 2016 i przez dwa pierwsze lata działania sprzedał 28 kg złota i zgromadził 2500 zarejestrowanych Klientów. Po kilku miesiącach od startu rozpoczęła się kontrola Goldsavera przez UOKiK, która dotyczyła nieprawidłowości w regulaminie sklepu.
Jedno z postępowań UOKiKu ws. Goldsavera dotyczyło możliwości wpływania na kursy, jakie stosował sklep i naruszenia tym samym zbiorowych interesów klientów. UOKiK wydał negatywną dla spółki decyzję oraz złożył równolegle zawiadomienie do prokuratury.
W trakcie postępowania spółka współpracowała z UOKiKiem i doprecyzowała postanowienia, które według Urzędu były nieprecyzyjne.
Równolegle spółka Goldsaver skierowała sprawę do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po blisko 4 latach Sąd Apelacyjny w Warszawie, wydał prawomocny wyrok, w którym uchylił decyzję UOKiKu. Według Sądu spółka Goldsaver nie naruszała zbiorowych interesów konsumentów, a pierwotne postanowieniaregulaminu sklepu Goldsaver były wystarczające i dostatecznie szczegółowe.
Wyrok sądu:
Na mocy wyroku Sąd uchylił decyzję UOKiKu dotyczącą sposobu ustalania cen i kursów. Prokuratura, która także badała sprawę, nie doszukała się żadnego przestępstwa.