Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 2
Wybierz język: Fabrykazlota (polski) Fabrykazlota (angielski)

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs złota: 1 267,50 USD/uncje  
  • Aktualny kurs dolara: 3,7361 PLN/USD
  • 4 735,51 PLN/uncje | 152,25 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

News

Białystok rajem dla emerytów!
czwartek, 25 sierpień 2016
Gdzie najlepiej spędzić emeryturę? Zapewne w ciepłych krajach, popijając drinki pod palmą, ale myśląc o przyszłość realistycznie, warto postawić na… Białystok. To właśnie stolica Podlasia okazała się najatrakcyjniejszym miastem dla emerytów w Polsce, a przynajmniej tak twierdzą dziennikarze „Insider Monkey”, amerykańskiego portalu zajmującego się tematyką gospodarczą i finansową.
 

– W Białymstoku dobrze się żyje zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom. Mamy przyjazne i starannie zorganizowane przestrzenie, dzięki którym żyje się nam wygodnie – zachwala prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Dodaje też, że w p przeciwieństwie do dużych metropolii, Białystok nie jest zatłoczony, a ludzie i firmy mogą się swobodnie rozwijać. Mieszkańcy mogą korzystać z zieleni miejskiej i ponad 100 km ścieżek rowerowych. Wielką zaletą miasta okazuje się także jego bogata tradycja i wielokulturowość, a zatem i tolerancja wobec innych.

Miasto jest także znakomitym punktem wypadowym dla krótszych i dłuższych wycieczek. Położony nieopodal Puszczy Białowieskiej zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych i ciekawych obiektów do zwiedzania. A na koniec – co zainteresować może wszystkich emerytów – miasto cieszy się dobrą opinią w zakresie służby zdrowia oraz przystępnymi cenami – od nieruchomości po codzienne zakupy spożywcze.

Amerykańscy autorzy rankingu uznali, że w Polsce zdecydowanie można Cieszyc się życiem na emeryturze i z uznaniem wypowiedzieli się o naszej bogatej historii i kulturze, a także atrakcjach turystycznych – od Bałtyku, przez Mazury aż po Tatry.

Polska jest krajem, w którym można wypocząć i cieszyć się życiem. Autorzy rankingu doceniają atrakcje turystyczne takie jak: morze, góry i jeziora oraz historię i wielokulturowość Polski.

A oto jak kształtuje się cała czołówka najbardziej przyjaznych emerytom polskich miast:

1. Białystok

2. Łódź

3. Szczecin

4. Gdańsk

5. Lublin

6. Kraków

7. Warszawa

8. Katowice

9. Poznań

10. Wrocław

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola

PSGZ „Edukacja”

Lepszy start w dorosłe życie

Poznaj więcej szczegółów »

PSGZ „Emerytura”

Mądre dziś, spokojne jutro.

Poznaj więcej szczegółów »

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs złota
PLN
EUR
USD
Sprzedaj swoje złoto
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
  • Srebro
  • Subskrybuj
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn, wt, czw, pt - 9:00 - 17:00
środa - 9:00 - 19:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@fabrykazlota.pl